Filmy dla dzieci, młodzieży i rodziców

Filmy o zawodach w ramach modułu A zostały zrealizowane na podstawie klasyfikacji B.A. Klimowa, który wyróżnił następujące grupy zawodowe: człowiek – człowiek, człowiek – przyroda, człowiek – rzeczy, człowiek – działalność artystyczna, człowiek – dane

Tabela nr 1: Zawody przedstawione w filmach odpowiadające grupom zawodowych wyróżnionym przez B. A. Klimowa.

Lp Grupy zawodowe Zrealizowane w projekcie filmy o zawodach Odniesienie do poziomu kształcenia
1. Człowiek - człowiek Strażak Szkoła podstawowa
Pielęgniarka
2. Człowiek - przyroda Weterynarz
Ogrodnik
3. Człowiek - rzeczy Fryzjer Gimnazjum
Piekarz
4. Człowiek - działalność artystyczna Muzyk
Malarz
5. Człowiek - dane Programista Szkoła ponadgimnazjalna
Geodeta

Przedstawione poniżej filmy są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dwie pierwsze grupy zawodowe człowiek – człowiek i człowiek – przyroda ukazują przebieg zajęć z zakresu orientacji zawodowej na poziomie szkoły podstawowej. Filmy obrazujące zawody: strażak, pielęgniarka, weterynarz i ogrodnik skierowane są do uczniów szkoły podstawowej, zarówno klas nauczania zintegrowanego, jak i klas IV - VI.

Grupa trzecia i czwarta człowiek – rzeczy, człowiek – działalność artystyczna prezentuje obraz poradnictwa zawodowego w gimnazjum. Filmy przedstawiające zawody: fryzjer, piekarz, muzyk i malarz adresowane są głównie do gimnazjalistów.

Ostatnia piąta grupa zawodowa człowiek – dane przedstawia rozmowę z doradcą zawodowym w szkole ponadgimnazjalnej i dotyczy zawodów programista i geodeta.

Ponad to filmy ukazują możliwości edukacji szkolnej dotyczącej orientacji i poradnictwa zawodowego. Mogą z nich skorzystać także nauczyciele, pedagodzy do własnych celów dydaktycznych w swojej klasie czy szkole. Filmy dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej służą również jako zachęta dla młodzieży, aby przed wyborem dalszej edukacji czy drogi zawodowej zdobyć podstawową wiedzę zawodoznawczą i skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Pokazują warsztat pracy doradcy zawodowego i są próbą przełamania bariery w kontaktach ucznia z doradcą zawodowym przy wyborach edukacyjno – zawodowych.

Logowanie

» rejestracja » przypomnij hasło
» drukuj
» dodaj do

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat nowości w portalu dodaj swój adres e-mail do naszej bazy.
Doradca Zawodowy